Haberler / Duyurular

02.10.2019

Yerden Isıtma Sistemi Bakımı

Yerden Isıtma Sistemi Bakımı

Firmamız, ısıtma sistemleri konusunda yapısal özelliklere göre uygulamalar gerçekleştirmektedir. Genellikle çok büyük alanlara sahip otel ve cami gibi yapılarda yerden ısıtma sistemi kullanılması tercih edilmektedir. Çünkü zeminden ısıtma sağlanması ile geç ısıtma oluşturursa da daha etkili bir ısıtma sağlanır. Ancak kalorifer tesisatlarının tümünde olduğu gibi yerden ısıtma kullanılması sırasında da düzenli olarak temizlik ve bakım uygulanması gereklidir.
 
Zeminden ısıtma sistemlerinde bakım yapılması ihmal edilmemesi gereken bir işlemdir. Bu bakım gerçekleştirilmediğinde, hem ısınma sorunları ortaya çıkar hem de daha yüksek enerji faturaları ile karşılaşılır. Firmamız, yerden ısıtma sistemi bakımı hizmetlerini bilgisayar destekli cihazlar sayesinde gerçekleştirir. Bu sayede hem ekonomik yakıt kullanımı hem de sorunsuz bir kış mevsimi geçirilmesi sağlanır.
 
Gözle görülmeyen zeminden ısıtma sistemi varlığını hissetmeseniz de sağlıklı ısınma elde etmenizi sağlar. Ancak tüm ısınma sistemleri gibi düzenli bakım yapılması sayesinde konfor kaybedilmeden sağlıklı ısıtma gerçekleştirebilir. Bu sistemlerde özellikle kollektör adı verilen sistemler işlev gerçekleştirir. Tabandan ısıtma sistemlerinde kollektör, kırmızı vanalardan sıcak su gönderir, mavi vanalardan ise dolaşıp soğuyan su geri gelir. Mavi vanadan geçen bu su kollektör sayesinde kombiye geri döner.
 
Kollektör üzerinden gerçekleştirilen bu işlem sırasında hava birikmesi olabileceği için yerden ısıtma sistemi bakımı sırasında ilk işlem biriken havanın alınmasıdır. Borular içerisinden kollektöre toplanan bu hava, kollektör ucunda bulunan purjör vanası sayesinde gevşetilerek alınır. Bu sayede sistem yeniden verimli şekilde ısınabilir.

İletişim

0535 642 31 77
0535 642 31 77
info@mtnmekanik.com
Adem Yavuz Mahallesi Koçyiğit Sokak Sera Kent Sitesi A8 Blok No:16 Ümraniye / İSTANBUL
© Copyright 2016 - İwebClub.net

İletişim Formu